ЛОНДОН (QHA) -

10 вересня у Лондоні відбувся вже четвертий за рахунком фестиваль Spirit of Ukraine, організований фондом Ukraine Charity та Асоціацією українців у Великобританії.

Українці, які емігрували до Англії, протягом довгих десятиліть зберігають українську культуру, викладаючи українську мову і народні танці в недільній школі.

Головною метою цього фестивалю є ознайомлення англійців із різними аспектами української культури. Кожен гість може насолодитися народними піснями і танцями, скуштувати страви української кухні та придбати собі невеличкий сувенір.

Однак цього року кордони фестивалю значно розширилися завдяки кримськотатарському стенду. Професійні танцюристи — казанська татарка Діана Тауддінова і кримський татарин з Болгарії Вахіддін Райнов виконали для всіх присутніх Хайтарму і Тим-тим.

Одинадцятирічний Омер Максудоглу зачитав українцям і англійцям вірш «Ant Etkemen» (кримськотатарський гімн), а піаністка Таміла Кариджі продекламувала перекладений на англійську вірш Лілії Буджурової «Як пахне Батьківщина?».

Звісно, гостей пригощали і традиційними стравами кримськотатарської кухні. А протягом усього фестивалю всім гостям розповідали про історію народу, починаючи від першої депортації часів Катерини II, і закінчуючи сьогоднішніми подіями.

ФОТО: Мелек Максутоглу

QHA