НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Американський телеканал HBO анонсував роботу над міні-серіалом, присвяченому аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Серіал «Чорнобиль» буде включати в себе п'ять епізодів. Британський актор Джаред Харріс («Союзники», «Агенти А.Н.К.Л.», «Ігбі йде на дно», «Щастя», «Мрець») зіграє радянського вченого, направленого Кремлем до Чорнобиля для розслідування катастрофи.

Нагадаємо,  наприкінці березня в Києві проходив XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, у рамках якого було показане унікальне DVD-видання «Чорнобиль [НЕ] видимий» від Національного центру Олександра Довженка.

У ці збори рідкісних документальних фільмів про Чорнобильську катастрофу увійшли чотири короткометражки: «Чорнобильська атомна» (1974, УРСР, 11 хв., Реж. Леонід Автономов), «Ланцюгова реакція» (1978, УРСР, 20 хв., Реж. Володимир Георгієнко) , «Чорнобиль. Хліб на розломі» (1986, УРСР, 11 хв., Реж. Олександр Косінов) і «Невиданий альбом» (1991, УРСР, 20 хв., Реж .: Віктор Кріпченко, Володимир Тараненко).

Довідка. 26 квітня 1986 року о 01:23 у результаті серії теплових вибухів на четвертому енергоблоці ЧАЕС був повністю зруйнований реактор, що призвело до значного викиду радіоактивних речовин у навколишнє середовище.

Ця аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Після аварії з постраждалих районів евакуювали понад 116 тисяч осіб, ще 230 тисяч були переселені із зараженої зони. З числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС померли 167 653 особи, серед них — майже три тисячі її ліквідаторів.

Близько 83% постраждалих у результаті Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації — 92%.

ФОТО: інтернет

QHA