БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Реставрація — це коли реставратор мислить категоріями художніми. Те, що відбувається зараз з ханським палацом в окупованому Росією Криму це реконструкція, спрямована на його знищення. Про це повідомив екс-глава Республіканського комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, кримський активіст Едем Дудаков.

Реставрація це коли реставратор мислить категоріями художніми. Його завдання не прикрасити, а втілити і зберегти пам'ятник, яким він був. Навіть ці цвяхи являють культурну цінність. У нас же це не реконструкція... За їхньою логікою, можна поїхати і вирівняти Пізанську вежу. Тому що майстри припустилися помилки. Така ж помилка була і в Ханському палаці. Однак, все тримається... Вони просто все знищують, сказав він.

Дудаков ще раз підкреслив абсолютне дике і вандальне ставлення окупантів до історичної пам'ятки Криму.

Те, що робиться зараз це знищення. Палац мав бути памяткніком ЮНЕСКО, а до нього ставляться, як до пам'ятника місцевого значення, зазначив він.

QHA повідомляло, що окупанти у Криму своїми діями щодо Ханського палацу порушують статті конвенції ЮНЕСКО. Єдиний кримський об'єкт, який увійшов до презентаційного проекту ЮНЕСКО 2012, перетворюють на стилізовану бутафорію.

Нагадаємо, на сайті Avaaz розпочався збір підписів на захист знищуваної РФ пам'ятки культурної спадщини кримськотатарського народу Ханського палацу в Бахчисараї.

Ініціатором петиції виступив секретар Світового конгресу кримських татар, член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Намик Кемаль Баяр.

QHA