КИЇВ (QHA) -

У 2018 році влада окупованого Криму планує "реконструювати" 15 об'єктів культурної спадщини на території анексованого півострова. Про це повідомив голова так званого Державного комітету з охорони культурної спадщини РК Сергій Єфімов.

— У 2018 році на 15 об'єктах культурної спадщини будуть проведені ремонтно-реставраційні роботи. Серед них об'єкти Великі і Малі сходи в Керчі, будівля колишньої жіночої гімназії в Керчі і так далі, — розповів Єфімов.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося до Міжнародної Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Міжнародного центру вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням у черговий раз вимагати від Російської Федерації припинити знищення української культурної спадщини на території окупованого Криму.

Також відомство зажадало від властей Росії негайного припинення робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

Активно долучилася до захисту Хан-Сарая і кримськотатарська діаспора, яка проживає в різних країнах світу.

Раніше QHA повідомляло, що у Києві відбулася акція-перформанс проти руйнування Бахчисарайського палацу.

Таміла Ташева, співзасновник громадської організації "КримSOS", заявила, що в окупованому Криму окрім Ханського палацу під загрозою знищення перебувають й інші пам'ятники архітектури та культові споруди, зокрема мечеть і Караїмські кенаси у Євпаторії.

Джерело: "Новини Криму".

QHA