КИЇВ (QHA) -

QHA: Олексію, розкажіть про підготовку ключових об'єктів Євробачення-2017. Що вдалося побудувати, що ще попереду?

Олексій Резніков: За офіційні локації Євробачення, затверджені Європейською мовною спілкою (European Broadcasting Union, EBU), відповідає Національна громадська телерадіокомпанія України (НГТУ).

Перша локація — Євромістечко (Eurovillage). Воно буде прямо тут  на Хрещатику, за вікном мого кабінету, на відрізку між вулицями Богдана Хмельницького та Прорізною. У цьому містечку ми побудуємо павільйони і сцену, на якій виступатимуть артисти. Вхід на локацію буде вільним.

Наступна локація  Євроклаб на території Конгресно-виставкового центру «Парковий». Щоправда, це буде закрита територія для членів офіційних делегацій.

Але давайте не забувати про міські фан-зони. Ми провели конкурс і відібрали п'ять розважальних зон. Єдина зона буде на Софіївській та Михайлівській площах, як під час зимових свят. На Михайлівській встановимо дитяче містечко, а на будівлі Міністерства закордонних справ — 3D-лазерне шоу. Крім цього, на Поштовій площі буде представлений проект «Ретроспектива Євробачення», де кожен заспіває пісні Євробачення всіх років у караоке. А на Троїцькій площі — джаз і класична музика. Також ми проанонсуємо Art Week — тижневу роботу всіх галерей і музеїв Києва.

QHA: До головної локації, Міжнародного виставкового центру, важко підступитися всюди ремонт!

О. Резніков: Справді, біля метро «Лівобережна» ремонтні роботи у розпалі. Ви ж прибираєте у себе в квартирі перед приїздом гостей? Так і ми готуємося. Наводимо лад на торгових територіях, скоро з'являться клумби з квітами.

На набережній Дніпра від Мосту метро до Собору Воскресіння Христового ведуться роботи з благоустрою. Там приходитиме річковий трамвай з річкового порту з Поштової площі. На набережній буде тимчасова причальна стінка і маленька фан-зона для «водоплавних» туристів. А у самому МВЦ ми зведемо арену для виступів і прес-центр на півтори тисячі журналістів.

QHA: Якщо у Дніпрі підніметься рівень води, як кораблі пройдуть під мостами?

О. Резніков: Є такий нюанс... Ми не знаємо, як буде танути сніг на півночі України і у Білорусі. Відповідно, рівень води у Дніпрі у першій декаді травня незрозумілий. Чи зможуть кораблі пройти під мостами на це питання немає відповіді. Але в будь-якому випадку є запасний варіант: йти великим колом через острови. Тоді подорож затягнеться хвилин на 50, але це цікава подорож, якщо готуватися до неї заздалегідь. Увечері проїхатися на пароплаві особливо гарно всі мости будуть підсвічуватися.

QHA: Три недобудови в районі «Лівобережної» явно не встигнуть закінчити до початку Євробачення. Їх просто прикриють тимчасово полотнищами?

О. Резніков: Дві багатоповерхівки корпорації «Укрбуд» на березі Дніпра і тридцятирічний недобуд «Нафтогазу» біля супермаркету «Новус» на Шептицького точно не добудують. Зараз обговорюється дрессинг цих будівель у панно з сюжетами конкурсів Євробачення. Що зобразять на панно не знаю, не ризикну говорити за дизайнерів. Суть у тому, що там буде символіка пісенного конкурсу. Очікуємо також, що «Нафтогаз» затягне фасад будівлі хоча б з боку МВЦ. Колись я висував ідею зробити на цьому будинку екран, щоб вести трансляцію конкурсу, але вона провалилася сказали: «Занадто дорого».

QHA: З приводу території біля метро «Лівобережна». Чи будуть боротися зі стихійною торгівлею та зносити МАФи? І що буде на їхньому місці?

О. Резніков: Позиція міста проста на місці МАФів нічого не має бути.

QHA: Залишиться просто гола земля?

О. Резніков: Абсолютно вірно. З 2014 року у Києві триває складна, важка у реалізації, але неймовірно затребувана городянами реформа. У Києві ми зафіксували приблизно 21 тисячу МАФів та кіосків. Законних, незаконних, з підставними і липовими документами різних. Було прийняте рішення: в десяти районах розробити десять комплексних схем із розташування МАФів. Кіосків у місті має залишитися не більше 6,5 тисяч штук. Право на розміщення в першу чергу отримують ті, хто проплатив пайову участь у міський бюджет і хто давно в торгівлі ветерани, шевці, квіткарі. Решта охочих поставити кіоск мають пройти конкурс.

QHA: Чому саме шість з половиною тисяч, звідки така цифра?

О. Резніков: Порахували площу міста і приблизну відстань від одного кіоску до іншого. Так вийшли на розумну цифру. Має залишитися максимум 30% кіосків. Ні для кого не секрет, що Київ перенасичений МАФами, кіосками та зовнішньою рекламою. Ми, до речі, займаємося реформою, спрямованою на значне скорочення рекламних конструкцій. Буквально протягом місяця Київрада проголосує за новий документ, і протягом року кількість зовнішньої реклами істотно скоротиться.

QHA: Вестибюлі на Левобережці дороблять вчасно?

О. Резніков: Безумовно, вони відкриються раніше, не в день проведення Євробачення. Насправді у нас є грубезний план міських заходів, в якому близько 165 пунктів, обов'язкових для виконання. І раз на тиждень ми проводимо наради з усіма керівниками служб і главами районів, робимо апдейти завдань. І абсолютно немає приводу переживати, що ми не встигаємо підготуватися. Київ був готовий до Євробачення, зараз готовий і буде готовий.

QHA: Чи буде запущений додатковий транспорт до МВЦ, щоб глядачі комфортно діставалися з Правого берега та з інших районів столиці?

О. Резніков: Немає необхідності робити звичайний додатковий транспорт. Метро і кораблі забезпечать можливість безперешкодно потрапити на шоу. І все ж для зручності ми забезпечуємо шатли (автобуси, які курсуватимуть між локаціями від всіх готелів, — ред.) для двох з половиною тисяч членів офіційних делегацій і ще півтори тисячі журналістів. Всього близько чотирьох тисяч осіб будуть належним чином акредитовані і за своїми бейджами переміщатимуться спецтранспортом. Природно, такі шатли знімуть навантаження з комунального транспорту.

QHA: Київські готелі готові до напливу туристів?

О. Резніков: EBU вже оцінили київські готелі. У нас класичні 3, 4 і 5 зірок. Готелі нічим не відрізняються від світових стандартів. Київ забезпечує 19,5 тисяч ліжкомісць, плюс близько двох тисяч навколо Києва. Безумовно, 20 тисяч осіб в один приїзд не заселяться, оскільки буде шість головних репетицій і три шоу (два півфінали і гранд-фінал,  ред.). Гості приїздитимуть поступово протягом десяти днів, з 3-го по 13 травня включно.

QHA: Чи відповідають євростандартам за рівнем сервісу готелі «Турист», «Славутич», «Братислава»?

О. Резніков: Не буду коментувати, в яких готелях хто буде зупинятися. Офіційні готелі точно не ці. EBU відібрала готелі, в яких житимуть представники офіційних делегацій. Де зупинятися туристам  вирішувати їм. Сумніваюся, що вони селитимуться на Лівому березі. Смисл? Заради походу на шоу на дві-три години? Селитися треба на Правому березі, де можна гуляти по історичному Подолу, ходити на Андріївський узвіз, пити найдешевше у Європі пиво, їсти смачну їжу в ресторанах. А потім сісти на кораблик або на метро, ​​перебратися на Лівий берег, відвідати шоу і повернутися вже вночі. Готелі на Лівому березі не варто розглядати як базові. Ймовірно, хтось і оселиться там, але це виключно рішення самого туриста.

QHA: Експерти прогнозують зростання цін у готелях до 40%.

О. Резніков: У нас була зустріч із провідними отельєрами. Звісно, ми не могли їх зобов'язати не завищувати ціни, але делікатно запропонували. Готельєри запевнили, що не піднімуть. У багатьох країнах під час Олімпіад або великих свят ціни у готелях злітають вгору. З приводу 40% я не знаю. Мені ця інформація невідома. Від імені міста ми рекомендації озвучили. Але ще раз повторюся: це приватний бізнес, в який ми не маємо права втручатися ні в силу закону, ні в силу здорового глузду. Власники готелів користуються моментом.

Для міста вигода від напливу туристів очевидна. Готельний збір піде в казну міського бюджету. За минулий рік приріст готельного збору склав близько 15 мільйонів гривень, при тому, що 2015-го ця цифра була 9,5 мільйона. Отже, туристи до Києва приїздять.

QHA: Яка сума виділена на проведення конкурсу з бюджету України?

О. Резніков: Уряд виділив на проведення конкурсу 15 мільйонів євро. Депутати Київради прийняли рішення про виділення додаткових 200 мільйонів гривень за рахунок грошей територіальної громади Києва. Минулого року з цієї суми вже виплатили 35 мільйонів гривень. Наразі фінансування триває.

QHA: Іноземні інвестори теж долучилися?

О. Резніков: Ні. Гроші від спонсорів приходять на рахунок Європейського мовного союзу. Це відомі світові спонсори. Не буду займатися рекламою, але скажу, що один із них відома платіжна система. Ви самі побачите назви цих компаній при відкритті конкурсу.

Україна в особі Національної громадської телерадіокомпанії отримує частину грошей від EBU та від реалізації квитків на пісенний конкурс. Наприклад, минулого року у Стокгольмі шведський національний мовник отримав від проведення Євробачення близько 5 мільйонів євро прибутку.

Спілкувався Тимур Савін

QHA