СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Дмитро Фірташ віддасть базу відпочинку «Хвиля», на якій російські окупанти проводять форум «Таврида», в обмін на списання боргів пов'язаного з ним заводу «Кримський титан», пише «Економічна правда», посилаючись на інформацію РБК.

— Розташована на Бакальській косі Криму база відпочинку «Хвиля», де проводиться молодіжний форум «Таврида», перейде у власність республіки від українського бізнесмена, власника Group DF Дмитра Фірташа, — повідомляє видання.

Як зазначається, інформацію про такі переговори підтвердило джерело в окупаційному уряді Криму і співрозмовник, близький до керівництва заводу «Кримський титан» (саме йому належить база «Хвиля»). Завод, у свою чергу, належить структурам, близьким до Дмитра Фірташа.

Джерело видання повідомило, що у заводу «Кримський титан» — найбільшого виробника діоксиду титану в Східній Європі — серйозні заборгованості перед кримським бюджетом. Перехід бази «Хвиля» під контроль окупантів може стати способом врегулювання боргів.

Як повідомлялося, «Кримський титан» після анексії Криму Росією був переданий в оренду московській компанії ТОВ «Титанові інвестиції», засновником якої є кіпрська компанія «Летан Інвестментс Лімітед» і громадянин Росії Олександр Ємелін — давній знайомий Фірташа. На цю ж фірму зареєстрована австрійська компанія Group DF International. Таким чином, де-факто завод залишався власністю українського олігарха.

ТОВ «Титанові інвестиції» фактично є підрозділом «Кримського титану» у Росії. «Кримський титан» був перереєстрований у Києві та перейменований в «Юкрейнінан Кемікал Продактс».

Швидше за все, санкції були введені через регулярні поставки ТОВ «Титанові інвестиції» української сировини (ільменіту) на адресу кримських активів Фірташа.

Відзначимо, Дмитру Фірташу в Україні належить ТОВ «Валки-ІЛЬМЕНІТ». Ця компанія продає ільменіт для компанії «Титанові інвестиції», яка в свою чергу завозить його до Криму, зокрема, через порт Кавказ.

Нещодавно лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що сировина та електроенергія на завод Фірташа досі надходить з материкової України. За його словами, РНБО займається цим питанням.

Нагадаємо, 18 жовтня президент Петро Порошенко підписав указ, яким продовжив санкції щодо Росії і російських компаній, серед яких була і компанія «Титанові інвестиції».

Як повідомляло раніше QHA, 9 серпня підприємство «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа зупинило свою роботу через аварію.

ФОТО: інтернет

QHA