ВАШИНГТОН (QHA) -

Команда американського держсекретаря Рекса Тіллерсона працює над способом заблокувати будівництво газопроводу «Північний потік -2», повідомляє Washington Examiner з посиланням на посадовця з Держдепу. При цьому видання відзначає, що Німеччина підтримує проект і перешкоджає спробам його заморозити.

— Оскільки «Північний потік-2» пройде через води Данії, це може стати істотним політичним і юридичним каменем спотикання, здатним сильно загальмувати будівництво газопроводу, заявив помічник держсекретаря Аарон Весс Мітчелл сенатському підкомітету з міжнародних відносин.

Він також додав, що у Європі існує широкий консенсус про те, що будівництво газопроводу потрібно зупинити.

За словами дипломата, новий трубопровід зосередить у собі 75% російського газу, що постачається до Європи. Він також висловив думку, що такий розклад не відповідає інтересам Європи і США. При цьому лишається переконати в цьому Німеччину, яка виступає проти будь-яких спроб заблокувати проект.

Раніше парламент Данії схвалив закон, в результаті якого прокладка газопроводу «Північний потік — 2» через територіальні води королівства може бути заборонена. Згідно із законом, МЗС країни отримав можливість забороняти будівництво силових кабелів і трубопроводів у територіальних водах Данії, якщо це суперечить зовнішньополітичним інтересам і міркуванням національної безпеки і оборони Данії. Закон набуде чинності з 1 січня 2018 року, при цьому він може поширюватися на вже схвалені проекти.

У свою чергу заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський заявив, що зміна маршруту газопроводу «Північний потік — 2» через можливу ​​заборону прокладати його через територіальні води Данії — може спричинити зміну термінів і додаткові витрати, але проект у будь-якому випадку буде реалізований.

Вона [позиція Данії] може вплинути на терміни реалізації морської частини будівництва. Якщо маршрут зміниться, то це потребуватиме додаткових проектно-вишукувальних робіт, додаткових витрат,  сказав Яновський в інтерв'ю журналу The Nefte Compass.

QHA повідомляло, що заступник помічника держсекретаря США заявив, що «існує безліч причин», через які будівництво даного трубопроводу неможливе.

Джерело: Expert Online

QHA