КИЇВ (QHA) -

Радник глави Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Олеся Цибулько у коментарі QHA повідомила, що Кабінет міністрів України доручив її відомству у настисліші терміни доопрацювати законопроект про скасування ВЕЗ «Крим» і постанову №1035.

— У міністерстві з окупованих територій повинні впоратися до середи, 22 лютого. Протокольне доручення, за яким ми повинні доопрацювати зміни законодавства, вже є. Далі робоча група у Кабміні розгляне. Що стосується постанови №1035 доопрацюємо до середини березня, сказала Цибулько.

У доопрацьованому варіанті законопроекту пропонується скасувати ВЕЗ «Крим» і врегулювати питання перевезення особистих речей з Криму на материк. Законопроект обмежить бізнес-перевезення, але фізособи зможуть вільніше перевозити особисті речі.

Кабмін повернув законопроект на доопрацювання в наше міністерство. Для прийняття не вистачило політичної волі уряду. Більшості здалося достатнім, що товари до Криму провозити заборонено постановою Кабміну №1035 від 16 грудня 2015 року,  додала вона.

Однак коли постало питання про те, що громадяни України, покидаючи окупований півострів, не можуть вивезти свої особисті речі, у Кабміні зрозуміли, що проблему треба вирішувати. Українські митники встановлюють перешкоди на провезення багатьох речей.

Допустимий перелік, затверджений українським митним кодексом, орієнтований на людину, що вирушила у подорож або на відпочинок. А якщо вона переїздить із Криму на материкову Україну  до неї застосовуються правила міжнародних перевезень,  наголосила Олеся Цибулько.

Нагадаємо, закон України про вільну економічну зону на тимчасово окупованій території Криму набув чинності у вересні 2014 року. Закон дозволив мультивалютний режим на півострові, за яким оплачувати купівлю товарів і послуг можна у гривні та іншій валюті, включаючи російські рублі.

Розробники закону заявляли, що ВЕЗ «Крим» забезпечить легальні основи для роботи українських підприємств, що залишилися в анексованому Криму.

Росія ввела свою вільну економічну зону на території окупованого Криму терміном на 25 років. Окупанти використовують СЕЗ, щоб уникнути податків за допомогою пільгової системи. 2015 року учасники СЕЗ не доплатили у бюджет Криму 30,2 млн рублів, а за перше півріччя 2016 року кримська скарбниця недорахувалася 310 млн рублів.

ФОТО: інтернет

QHA