КИЇВ (QHA) -

У середу 26 липня набув чинності закон, який вносить зміни у «Перехідні положення» Податкового кодексу України №2143-VIII. Згідно з ним, компанії, що постраждали від кібератаки, звільнені від штрафів за несвоєчасну сплату податків, за умови, що підприємці зможуть підтвердити втрату даних при кібератаці.

Інформація про закон з'явилася на сайті Верховної Ради.

Закон звільняє платників податків від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригування, складених у період з 1 по 30 червня, в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних, розрахунків коригувань, складених у той же період, в Єдиному державному реєстрі акцизних накладних. Їм надають можливість зареєструвати такі податкові та акцизні накладні до 31 липня 2017 року.

Також у законі сказано, що в разі втрати або пошкодження інформації внаслідок кібератак, при наявності документів, які це підтверджують, платник податків протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності цим законом зобов`язаний письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку. Платник податків зобов'язаний відновити втрачену або пошкоджену інформацію до 31 грудня 2017 року.

Нагадаємо, 27 червня українські підприємства атакував вірус-вимагач. Комп'ютерні мережі багатьох провідних компаній країни у різних сферах були блоковані.

За наявними даними, на Україну припало 75% глобальної кібератаки вірусу-шифрувальника від загального числа зафіксованих по всьому світу випадків. СБУ заявила, що має докази причетності спецслужб РФ до атаки вірусом Petya.A.

ФОТО: інтернет

QHA