СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

За 2017 рік в окупованому Росією Криму було розглянуто 21 справу про банкрутство громадян. Про це заявили у прес-службі «міськадміністрації» Керчі.

Основна маса банкрутств фізичних осіб на півострові пов'язана зі скрутними ситуаціями з виплати банківських кредитів.

— Банкрутства через податкову заборгованість зустрічаються значно рідше, проте таким була перша у Криму справа, розглянута судовими органами 2016 року. На даний час відносно цього громадянина введена процедура реалізації майна, визнані і включені до реєстру вимог кредиторів по сплаті в бюджет обов'язкових платежів на загальну суму понад 11 млн. рублів. Ще по 15 випадках банкрутства громадян здійснюється процедура з реалізації майна, по 5 проводиться реструктуризація боргів, сказано у повідомленні.

Відповідно до законодавства країни-агресора про неспроможність (банкрутство), громадянин, який потрапив у складну життєву ситуацію, пов'язану з нездатністю задовольнити вимоги кредиторів (наприклад, зобов'язань за позиками, кредитних зобов'язань перед банками, зобов'язань з оплати послуг ЖКГ тощо) на загальну суму 500 тисяч рублів і прострочив виплати більш ніж на 3 місяці, зобов'язаний подати заяву про визнання його банкрутом до Арбітражного суду.

Зазначимо, законодавство, яке регламентує порядок банкрутства фізичних осіб, з'явилося в Росії у жовтні 2015 року та багато в чому було продиктоване кризовими явищами, пов'язаними з дефолтом громадян на ринку кредитних послуг.

Раніше повідомлялося, що окупанти у Криму виставили на продаж квартири, які належали українському олігарху Ігорю Коломойському і були «націоналізовані». Аукціони почалися в минулому році. Окупанти планують виручити не менше 330 млн рублів за їхній продаж.

QHA