СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму за чотири роки анексії відбувся процес ліквідації малого і середнього бізнесу. Про це повідомляється у звіті благодійного фонду "Майдан закордонний справ" «Сіра зона. Кримський півострів: чотири роки окупації».

Згідно з даними благодійного фонду, на момент окупації в Криму налічувалося 54 тисячі приватних підприємців-юридичних осіб та 135 тисяч приватних підприємців-фізичних осіб. У березні 2016 року на анексованому півострові залишилося 22 тисячі приватних підприємців-юридичних осіб та 39 800 приватних підприємців-фізичних осіб.

— Кількість підприємців-юридичних осіб скоротилася у 2,5 рази, а приватних підприємців-фізичних осіб — у 3,4 рази, — йдеться у звіті.

Окрім цього, у 2016 році окупанти провели так звані акції з ліквідації речових ринків і торгових яток малого бізнесу в Сімферополі, Ялті, Євпаторії та Севастополі.

Знесли також об'єкти туристичного сервісу в прибережній смузі у Ялті, Алушті та Коктебелі.

— Станом на початок 2011 року питома вага малого бізнесу в наданні робочих місць найманим працівникам в АР Крим становила 31,2% і мала стійку тенденцію до збільшення. За чотири роки окупації вона скоротилася до 19,5%, — йдеться у звіті.

У фонді припустили, що в окупованому Криму й надалі будуть знищувати малий бізнес, і тоді велика кількість підприємців змушена буде переїхати на материкову територію України.

QHA повідомляло, що майже половина великих і середніх підприємств Криму працює у збиток. Найбільше збиткових підприємств у сфері готельного бізнесу і громадського харчування. На другому місці — підприємства промисловості і сфери транспортування й зберігання.

QHA