ФІЛАДЕЛЬФІЯ (QHA) -

Другу партію вугілля для України вже відправили з США, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

— Уже зафрахтоване 700 тисяч тонн вугілля. Перший корабель уже прийшов, другий завантажився і зараз вийшов з порту. Тобто ми намагаємося так побудувати графік, щоб прибуття кораблів у порт «Південний» не накладалося і можна було їх ефективно розвантажувати і поставляти генеруючим компаніям,  розповів міністр.

Обсяг другої партії складе 125 тисяч тонн.

Українська компанія «Центренерго», контрольний пакет акцій якої належить державі, влітку підписала контракт з американською Xcoal Energy&Resources про постачання Україні 700 тисяч тонн вугілля до кінця року.

Ціна вугілля в першій партії склала 113 доларів за тонну. При цьому в «Центренерго» пояснили, що вартість палива надалі буде змінюватися. Як повідомляв міністр енергетики України Ігор Насалик, вартість російського вугілля при цьому перебуває в районі 80 доларів за тонну.

QHA повідомляло, що судно з першою партією американського антрациту у 62 тисячі тонн прибуло в Одеський порт «Південний» 13 вересня.

Джерело: «Укрінформ»

QHA