КИЇВ (QHA) -

У п'ятницю, 17 березня під час дискусії в інформаційному агентстві «Голос.UA» колишній заступник голови Нацбанку Сергій Яременко озвучив ризики та можливі сценарії ситуації з санкціями, які застосували до банків РФ:

— Хочу констатувати, що рішення Порошенка щодо російських банків в плані введення обмеження на виведення за межі країни коштів на материнські компанії з РФ має паліативний характер. Тобто воно заморожує ситуацію в тому стані, який є, а також дає чіткий сигнал громадськості.

Він поінформував, що сьогодні всерйоз розглядається можливість банкрутства банків, що потрапили під санкції України.

Тому ті комерційні структури, юрособи, які обслуговувалися у цих банках, зрозуміли, що жартувати далі не можна. Діяльність їхня може бути припинена, і гроші комерційних структур можуть зникнути, що і було з попередніми 90 банками, які стали банкрутами. Тому краще перейти у безпечніші українські держбанки, зазначив Яременко.

На його думку, це свідчить про те, що сам процес руйнівний і призведе до плачевних результатів для цих комерційних банків.

— Активи банків це гроші цих фінустанов, вкладені в економіку України комерційні структури і залізницю, гірничо-металургійний комплекс і машинобудівні підприємства, які отримають свої вигоди. У той же час пасиви банків РФ більше складаються із зовнішнього кредитування материнських компаній, а не з вкладів населення, що є плюсом для України. Але в той же час (банкам) доведеться виплатити близько 36 млрд, які перебувають на рахунках юридичних та фізичних осіб у цих банках, зазначив Яременко.

Колишній функціонер зазначив, що найрадикальніші представники українського суспільства пропонують вчинити з банками РФ так, як вчинили росіяни з ПриватБанком. При цьому він зазначив, що «економічна частина питання не настільки однозначна, як політична, а політика — це вже інший формат розгляду питання».

Уточнимо, що, за повідомленнями ЗМІ, в кінці грудня 2014 року РФ незаконно заарештувала у Криму грошові активи українського ПриватБанку, співвласником якого був на той момент глава Дніпропетровської обласної адміністрації Ігор Коломойський. У вересні цього ж року «Держрада Криму» незаконно націоналізувала 87 об'єктів, що належать Коломойському і групі «Приват», співвласником якої він є.

Нагадаємо, як повідомляло QHA у березні 2014 року, ввівши війська і провівши незаконний «референдум», Росія анексувала український Крим. 18 березня у Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття Криму і Севастополя до складу Росії. Країни Заходу та міжнародні організації не визнали анексію Криму і ввели ряд економічних санкцій проти РФ.

Перші санкції проти Росії у США були введені 2014 року у зв'язку із анексією Криму, а також агресією РФ на Сході України.

ФОТО: інтернет

QHA