КИЇВ (QHA) -

Обвал на світових фондових ринках торкнувся України.

Так, індекс UX, який відслідковує вартість блакитних фішок української біржі, впав на 2,98%. Найбільше подешевшали акції "Донбасенерго" (–8,78%) та "Укрнафти" (4,72%).

Акції «Мотор Січ» і «Центренерго» подешевшали на 3,93% і 3,85% відповідно. Однак акції «Райффайзен Банк Аваль» подорожчали на 0,94%.

Окрім цього, нафта продовжує зростати після публікації даних про зменшення запасів у США. Казначейські папери США, ієна і золото також продовжують зростати.

У свою чергу, криптовалюта Bitcoin впала нижче 6 тис. доларів, яка останнього разу була на цьому рівні у жовтні, хоча торгується вище 7,5 тис. доларів.

Нагадаємо, зниження фондових індексів почалося ще минулого тижня і перетворилося у повноцінний обвал.

Так, індекс Dow Jones 2 лютого впав на 2,5% і 5 лютого впав ще на 4,6%.

Капіталізація індексу S&P 500 за два дні скоротилася на 6,3%, що стало рекордним обвалом з серпня 2011 року, а компанії, які входять до цього індексу, подешевшали на 1,5 трлн. доларів.

Після падіння американських фондових ринків, впали й азійські. Японський Nikkei впав на 6,6%, китайський Hang Seng на 5%, Shanghai Composite — на 2,2%. Причиною такого падіння стало стрімке зростання прибутковості американських держоблігацій. Однак після цього, прибутковість 10-річних паперів США впала.

QHA повідомляло, що 500 найбагатших людей світу за добу через велике падіння фондового ринку США 5 лютого втратили 114 мільярдів доларів. Через падіння фондового ринку найбільших втрат зазнали керівник американської інвестиційної компанії Berkshire Hathaway Уоррен Баффетт (втратив 5,1 мільярдів доларів) і глава Facebook Марк Цукерберг (втратив 3,6 мільярда доларів).

Джерело: Financial Club, Bloomberg

QHA