ВАШИНГТОН (QHA) -

2 травня Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила кредит для України в розмірі 150 мільйонів доларів. Гроші підуть на проект з довгострокового фінансування експортно-орієнтованих підприємств малого і середнього бізнесу, повідомляють на сайті Світового банку.

Україна має великий потенціал, вважає директор Світового банку по Україні, Молдові та Білорусі Сату Каконен, але зберігаються серйозні перешкоди для національного експорту, а у малих і середніх підприємств важкий доступ до кредитів.

— Доступ до довгострокового фінансування для малих і середніх підприємств допоможе країні наростити експорт і буде сприяти економічному зростанню в Україні, — заявив Каконен.

Реалізовувати проект буде Укрексімбанк, який і надасть субкредити українським банкам-учасникам програми. Останні, в свою чергу, виділять фінансування українським малим і середнім підприємствам. Для участі в програмі їх відберуть, враховуючи фінансовий стан і здатність до розвитку здорової експортної моделі бізнесу.

Всесвітній банк, поряд із Міжнародним валютним фондом і Європейським банком реконструкції та розвитку, є ключовим донором для України.

QHA