ЛОНДОН (QHA) -

Якість російської нафти сорту Urals різко погіршилася, а експортна марка, яку РФ експортує до країн Заходу, не відповідає стандартам.

Про це повідомляють джерела Reuters.

Причиною низької якості називають сильно збільшені показники сірки у сировині, що поставляється РФ на німецькі, чеські, словацькі та угорські нафтопереробні заводи.

У виданні зазначають, що рівень сірки підвищився на 0,15% порівняно із середніми показниками попереднього року. Проблеми спостерігаються і в морських поставках Urals. Рівень сірки в них знаходиться у межах норми, але різко підвищений рівень щільності — за допустимої верхньої планки у 873,5 кг/кубометр при 15 градусах показники становлять 877,7 — 878,3 кг/кубометр.

Європейські компанії відзначають, що у разі погіршення якості, буде поставлено питання щодо зниження ціни на енергоресурси, або відмова від імпорту російської нафти. При цьому в російських компаніях заявили, що поки скарг не отримували.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціни на нафту знову почали знижуватися. Березневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на $0,87 (1,25%) — до $ 68,59 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI за березень на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) до зазначеного часу знизилося на $0,52 (0,79%) — до $65,04 за барель.

Джерело: Reuters

QHA