ЛЮКСЕМБУРГ (QHA) -

Європейський Суд визнав незаконним рішення останньої хвилі санкцій, введених проти Сергія Клюєва Радою ЄС у 2017 році. Про це сьогодні, 21 лютого, заявили у прес-службі суду.

За останні роки Суд Європейського Союзу неодноразово ухвалював рішення про скасування санкційних обмежень, введених проти колишніх чиновників. Однак це рішення стало першим, коли під сумнів поставлені нині діючі санкції. Також це рішення ставить під загрозу продовження санкцій проти інших чиновників, чию провину чинна українська влада так і не змогла довести.

Рішення оголошене за скаргою, поданою Клюєвим ще у 2015 році — вона стосувалася хвилі санкцій, яка діяла до березня 2016 року. Тим часом, під час розгляду скарги до неї додали документи з нових санкційних хвиль, у тому числі останньої, введених у березні минулого року.

У рішенні суду йдеться, що обмежувальні заходи можуть бути введені тільки щодо тих посадових осіб, які "ідентифіковані як відповідальні" за незаконне привласнення коштів держави. Суд ЄС вважає, що Рада Європейського Союзу, накладаючи санкції, мав би перевірити, наскільки обгрунтовані звинувачення на адресу конкретної особи.

У цьому випадку, на думку суддів, є підстави для "сумнівів у адекватності доказів", які українська влада передала Євросоюзу. Суд дійшов висновку, що Рада допустила помилку.

Раніше повідомлялося про те, що Суд Євросоюзу, розташований у Люксембурзі, оголосив рішення на користь народного депутата України Сергія Клюєва. Також Суд Євросоюзу оголосив про неправомірність санкцій проти Миколи та Олексія Азарових, Едуарда Ставицького і Сергія Арбузова. Аргументи суду на користь Сергія Клюєва ідентичні тим, що прозвучали в рішенні у справах Азарових, Ставицького і Арбузова.

Суд ЄС вважає неприпустимим вводити санкції Євросоюзу лише на підставі того, що в державі, яка не є членом ЄС, розпочато попереднє розслідування проти даної особи.

Раніше у Євросоюзі почалася робота щодо перегляду санкцій для колишніх українських чиновників, термін дії яких закінчується 6 березня. Серед осіб, згаданих у списку, є й збіглий президент Віктор Янукович.

Джерело: Європейська правда

QHA