МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Вчора до Маріуполя прибув Йоганнес Ган, єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню.

Він побував у Широкиному, де фотографувався на тлі зруйнованих будівель. Селище у «сірій зоні», яке, за даними маріупольського фонду «Берегиня», зруйноване на 90%, вразило єврокомісара. Він зазначив, що з цією бідою український уряд повинен боротися з європейською допомогою.

Потім Ган відвідав відбудовану за європейські гранти медичну лабораторію і гуртожиток для переселенців. У супроводі голови Донецької ОВГА Павла Жебрівського і міністра закордонних справ Павла Клімкіна єврокомісар провів відкриту зустріч зі студентами.

Йоганнес Ган зазначив, що давно хотів побувати у Маріуполі і в «сірій зоні» та поспілкуватися з людьми, які захищають від російської агресії свою країну, а разом із нею — всю Європу. Крім того, єврокомісара цікавили перспективні для розвитку регіону галузі, головною з яких він бачить металургію.

— Я радий бути тут нарешті моя мрія останніх років втілилася в життя, сказав Ган.  В Донецький регіон треба залучати інвестиції, і я тут для цього. Кращими напрямками для інвестування я вважаю металургію і в недалекому майбутньому  туризм.

Що стосується металургії, місцеві меткомбінати дійсно потребують сучасного обладнання і переходу на європейські екологічні стандарти. Чи допоможуть в цьому питанні інвестиції — залежатиме від менеджменту підприємств. А про туризм, враховуючи близькість військових дій, маріупольцям поки говорити не доводиться.

На зустрічі була присутня і перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. У своєму виступі вона коротко розповіла про пріоритетні проєвропейських напрямків у політиці держави, наголосивши на гендерному питанні.

У нашій армії 20 тисяч жінок, в той час як серед уряду їх набагато менше, а серед українських послів тільки п'ять жінок. Так не повинно бути, якщо ми говоримо про європейські стандарти, зазначила Ірина.

Вона також наголосила, що Євросоюз платить грошима, а українці  своїм життям за те, щоб не тільки повернути мир в Україну, а й зберегти його у Брюсселі.

Очікується, що незабаром Європарламент прийме рішення про виділення Україні 50 мільйонів євро на гуманітарні проекти з відновлення інфраструктури Донбасу.

QHA