КИЇВ (QHA) -

17 січня біля міста Щастя Луганської області компанією Vodafone були розпочаті роботи з відновлення мереж мобільного зв'язку на території окремих районів Луганської області. Про це повідомив Спільний центр з контролю і координації припинення вогню (СЦКК).

Як повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, гарантій безпеки на виконання ремонтно-відновлювальних робіт на території окремих районів Донецької області від представників незаконних збройних формувань отримано не було.

— Це питання опрацьовується представниками офісу СММ ОБСЄ. 18 січня виконання ремонтних робіт у місті Щастя було продовжено, — йдеться у повідомленні.

У МінТОТ вважають, що відсутність гарантій безпеки ремонтних робіт з боку бойовиків, контрольованих РФ, є ще одним підтвердженням спланованих дій Російської Федерації.

— РФ прагне змусити Україну вести перемовини про гарантії безпеки для ремонтних бригад уздовж лінії зіткнення з незаконними збройними формуваннями, надавши таким чином їм правосуб'єктність. По-друге, РФ здійснює безліч кроків для припинення зв'язків з громадянами України на тимчасово непідконтрольних територіях. Тоді як уряд України робить усе можливе, щоб такі зв'язки зберігалися і зміцнювалися. Крім того, є й економічна складова, адже за чотири дні відсутності мережі Vodafone в ОРДЛО продаж карток місцевого оператора зв'язку зріс на 20%, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше жителі селища Талове, яке знаходиться у 39 кілометрах від окупованого бойовиками «ЛНР» Луганська, поскаржилися спостерігачам ОБСЄ на відсутність мобільного зв'язку. Аналогічна ситуація спостерігається і в Донецьку.

QHA