КИЇВ (QHA) -

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила про досягнення компромісу з власниками автомобілів на іноземній реєстрації, повідомляє Espreso.

Нардеп і активісти підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає прийняття законодавчих актів як в інтересах автомобілістів на єврономерах, так і в інтересах держави.

Южаніна повідомила, що в меморандумі йдеться про напрацювання законопроекту, за яким вже ввезені в Україну авто могли б стати на облік, і бути розмитнені зі сплатою всіх митних платежів.

— Коли ми порахували, це абсолютно невеликі суми сплати митних платежів. Категорія до 2200 см кубічних, 2-а категорія автомобілів, це в районі 1 тис. євро. Наступна категорія 1,2 1,4 тис. євро, заявила нардеп, додавши, що ставки акцизного збору будуть встановлені у євро, в залежності від об'єму двигуна.

За її словами, це рішення стосується авто випущених після 2000 року.

Також документом передбачається закриття кордонів для авто, що незаконно використовують режим тимчасового ввезення або режим транзиту.

Це дійсно величезний крок назустріч людям, наголосила політик.

Раніше QHA повідомляло, що 6-7 вересня під Верховною Радою автомобілісти проводили акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону машин, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів, старших 2010 року випуску (коли почав діяти цей стандарт) незалежно від їхнього технічного стану.

ФОТО: інтернет

QHA