КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада прийняла законопроект №5553 про внесення зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо забезпечення державою вкладів фізосіб, поданий президентом Петром Порошенком як невідкладний. Документ надає додаткові гарантії для вкладників націоналізованого "Приватбанку" та інших державних банків.

За проект проголосували 276 депутатів.

У пояснювальній записці до документа сказано, що законопроект передбачає державні гарантії за вкладами фізосіб у держбанках на суму понад 200 тис. грн. Також, згідно з цим законопроектом, державні гарантії для вкладників банків зі 100%-ною державною часткою зберігаються на повну суму вкладів.

Президент України Петро Порошенко розцінив підтримку Радою законопроекту про держгарантування вкладів як схвалення націоналізації "Приватбанку".

— Дякую парламенту за оперативну підтримку моєї ініціативи щодо гарантій вкладникам "Приватбанку". Таку позицію Верховної Ради розглядаю і як політичну підтримку рішення про переведення банку у державну власність, — написав Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

Як повідомляло QHA, Верховна Рада прийняла один із трьох законопроектів, необхідних для прийняття Держбюджету на 2017 рік.

QHA