КИЇВ (QHA) -

19 грудня Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів колишніх керівників ПрАТ ПриватБанк Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова та шістьох компаній, які, можливо, перебувають під їхнім контролем. Про це повідомляється на сайті ПрАТ ПриватБанк.

— ПрАТ КБ ПриватБанк розпочав судовий процес у Високому суді Лондона проти своїх колишніх власників і керівників — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Наказ про арешт активів було видано на підставі наданих суду детальних доказів, які доводять, що пани Коломойський і Боголюбов вивели з банку майже 2 мільярди доларів США шляхом проведення ряду незаконних операцій, в результаті яких кошти переводилися на компанії, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем, сказано у повідомленні.

Так, ПриватБанк планує стягнути з Коломойського і Боголюбова понад 2,5 мільярдів доларів.

QHA повідомляло, що у вересні-листопаді Приватбанк активізувався з подачею позовів до структур, які, за даними ГПУ, стали боржниками банку за підсумками минулорічної реструктуризації/трансформації корпоративного портфеля (коли борги «старих» позичальників на 127 млрд грн були фактично переоформлені на «нових» позичальників, яких пов'язували з «приватівцями»).

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку.

В результаті аудиту з'ясувалося, що 100% корпоративного кредитного портфеля Приватбанку було видано пов'язаним особам, і фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд грн.

1 липня 2017 року настав термін внесення застав зі зв'язаних кредитів у Приватбанку, однак колишні бенефіціари фінустанови Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов не виконали своїх зобов'язань.

У зв'язку із невиконанням зобов'язань колишніх власників Приватбанку влада почала процедуру примусового стягнення боргів.

Пізніше, колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський подав позов проти Національного банку України про захист честі, гідності та репутації.

QHA