КИЇВ (QHA) -

Нардеп поінформував кореспондента QHA, що знає, як українці замість 1-2% економічного зростання і довічного боргового рабства можуть впевнено мати як мінімум 7-8% зростання щороку і якісно інше майбутнє.

— Для цього 2017 року треба закласти серйозний законодавчий фундамент розвитку власної промисловості і економіки. Потрібен сміливий і комплексний "промисловий пакет реформ", а також нове законодавство, яке веде до спрощення підключення до мереж (електричних, газових та інших) для промисловців і забудовників, а не "для галочки" у Doing Business. Щоб інвестори, підприємці, роботодавці перестали бути заручниками купки приватних монополістів, які "деруть з них три шкури" через завищену плату за підключення, тарифи та ще й хабарі, вважає Віктор Галасюк.

Галасюк також вважає, що індустріальний парк з дієвих інвестиційних стимулів для нових виробництв (ЗПУ №2554-д і 2555-д) можна порівняти з країнами-конкурентами (Польщею, Туреччиною). Тому що коли інші країни пропонують в індустріальних парках не тільки податкові преференції, а й дешеві кредити та енергоносії, "єдине вікно", готову інфраструктуру тощо, то для нас стояти осторонь — означає погодитися на програш у конкуренції за робочі місця та інвестиції.

Зняття штучних податків на промислові інвестиції скасування ввізного мита на виробниче обладнання (ЗПУ №5276) і розтермінування імпортного ПДВ на 3 роки (аналогічно тому, яке ми завоювали для деревообробного обладнання). Треба прибрати всілякі перепони на шляху інвестицій, а не намагатися обкласти їх "заздалегідь", поки інвестор ще й копійки не заробив,  наголосив він.

Нардеп також наполягає на нормативному закріпленні розстрочки на 3-6 місяців при сплаті імпортного ПДВ за сировину, ввезене в Україну.

— Це дозволить українським виробникам компенсувати дефіцит оборотних коштів, коли кредитування є непомірно дорогим і фактично недоступним. До того ж про яку "додану вартість" може йти мова при оподаткуванні на ввезення сировини, коли з неї ще нічого не вироблено і продукція не реалізована, підкреслив він.

Глава парламентського комітету також акцентував увагу на необхідності зняття штучних валютних обмежень НБУ для експортерів та інвесторів. Зокрема на зниження вимог щодо обов'язкового продажу валютної виручки експортерами і скасування ліцензування Нацбанком інвестицій до 50 тисяч EUR в країни OECD (ЗПУ №4866). Йдеться про продовження принаймні до 270 днів терміну зарахування нашими промисловцями експортної виручки.

— Встановлення преференцій для місцевого малого та середнього виробника при здійсненні держзакупівель. А також створення механізму довгострокового і доступного кредитування малих і середніх виробників, зокрема за рахунок міжнародної допомоги та іноземних кредитів, оподаткування "офшорної економіки" і сировинного експорту, Галасюк назвав найважливішими складовими промпакета.

На думку нардепа, це дозволить Україні стати країною-виробником, а не експортером сировини, капіталів і людей.

QHA