КИЇВ (QHA) -

На його думку, саме рух у цьому напрямі дозволить нашій країні подолати інвестиційний голод, який стримує розвиток економіки, збільшує кількість безробітних, підсилює витік умів за кордон, робить соціум жебраком, а населення бідним.

— Даний законодавчий пакет вводить податкові та митні інвестиційні стимули для нових виробництв в Україні через механізм індустріальних парків, — пояснює голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва, заступник лідера Радикальної партії з економічної політики Віктор Галасюк.

Чому навколо цього роздуваються спекуляції?

Після позитивного голосування Верховною Радою за ці законопроекти і заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана в стінах парламенту про підтримку урядом цього інвестиційного інструменту (ІП), як і ще однієї стратегічної ініціативи, запропонованої фракцією РПЛ — створення експортно-кредитного агентства (ЕКА), навколо цієї теми стали штучно роздуватися політичні спекуляції.

Однак обговорення, опрацювання та імплементація подібних стратегічних ініціатив повинні відбуватися відкрито, прозоро і професійно, без політичних спекуляцій і медійних інсинуацій, які переходять кордон політичної конкуренції та професійної дискусії, які перетинають кордон здорового глузду і навіть доходять до особистих образ.

До того ж, відповідні законодавчі ініціативи включені до Плану законодавчого забезпечення реформ, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 4 червня 2015 року № 509-VIII, за яку проголосували практично всі фракції парламенту.

— Крім того, всі українські політичні сили повинні бути об'єктивними і враховувати міжнародний досвід, українські потреби та позиції вітчизняних промисловців, підприємців, роботодавців. Адже це не політична гра, в якій деякі радісно готові користуватися логікою «чим гірше країні, тим краще їх політичному рейтингу. Це реальна економіка, яка вимагає радикальної зміни підходів і створення дієвих інструментів, щоб витягнути країну з прірви деіндустріалізації та «сировинної хвороби», позбутися «інвестиційного голоду» і критичної залежності від іноземних кредиторів! — підкреслив Галасюк.

Навіщо Україні індустріальні парки?

В Україні гострий «інвестиційний голод», який стримує розвиток економіки, роздуває безробіття та еміграцію, консервує бідність населення. Прямі іноземні інвестиції на душу населення в Україні — менше $ 1,4 тис. на особу, тоді як в Польщі — $ 5,6 тис., у Чехії — $ 10,7 тис., а в США — $ 17,4 тис. (дані UNCTAD 2015 рік). Виходить, що у нас «залізна завіса» від інвестицій і «червона доріжка» для еміграції талантів. А повинно бути навпаки.

Наший інвестиційний клімат має багато серйозних недоліків, а за привабливістю податкової системи ми взагалі займаємо одне з останніх місць у світі: 133 з 138 (за даними Global Competitiveness Report 2016-2017).

А яке ж виробництво без інвестицій? І звідки тоді візьмуться робочі місця і гідні зарплати, з чого платити пенсії? За рівнем розвитку економіки (ВВП на душу населення) ми відстаємо від ЄС вже в 5 разів, тоді як у 1990 році ця різниця була вдвічі менше. У цих умовах рух за інерцією — вирок економіці країни.

Щоб виправити ситуацію, потрібні не політичні декларації, а дієві інструменти. Індустріальні парки — один із них. Серед інших інструментів економічного розвитку, які послідовно відстоює в парламенті фракція РПЛ — експортно-кредитне агентство, державно-приватне партнерство, Енергосервіс, агентство підтримки малого бізнесу, державний банк відновлення і розвитку.

(Далі буде)

ФОТО: інтернет, прес-служба Віктора Галасюка

QHA