ЛОНДОН (QHA) -

Великобританія хоче ввести нові санкції проти 49 російських чиновників, причетних до корупції і порушення прав людини. Нові санкції мають стати аналогом "списку Магнітського", який діє у США, повідомляє TheTelegraph.

Міністр закордонних справ Великобританії Боріс Джонсон і міністр внутрішніх справ Ембер Радд домовилися, що їхня країна розробить свою версію ухваленого в США закону, згідно з яким 49 російських громадян внесені до офіційного списку "грубих порушників прав людини".

Робота над списком почалася після того, як був отруєний Сергій Скрипаль і його донька Юлія, а також низка інших підданих королівства. Чиновники впевнені, що до цих подій причетна Росія.

Нагадаємо, людина потрапить до "чорного списку", якщо є інформація або серйозні підстави для підозри у тому, що іноземець брав участь у великомасштабній корупції або відмиванні грошей або в порушенні прав людини, внаслідок чого людина, щодо якої було скоєно порушення прав, померла або отримала серйозні травми, була необгрунтовано засуджена або випробувала інші негативні наслідки.

Закон, названий ім'ям Сергія Магнітського, у 2012 році ухвалили в США, застосувавши санкції проти російських посадовців, пов'язаних з порушеннями прав людини. США заборонили видавати їм візи і заморозили активи, у списку зараз — більше 40 прізвищ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що новий список "Магнітського", але вже для російських чиновників, які брали участь в репресіях проти українських громадян на території Криму, пропонують скласти депутати Верховної Ради — Ганна Гопко та Георгій Логвинський.

Джерело: TheTelegraph

QHA