КИЇВ (QHA) -

В компанії «Укренерго» наголошують, що припинили поставки електроенергії до окупованого Криму з 1 січня 2016 року і таким чином електроенергія, зокрема, на «Кримський титан» з України не йде. Таким чином в компанії відповіли на запит агентства QHA щодо інформації про ймовірність поставок з материкової України електроенергії до окупованого Росією Криму.

— З 1 січня 2016 р. постачання електроенергії магістральними мережами ДП «НЕК «Укренерго» до АР Крим, де територіально знаходиться підприємство Кримський титан (м. Армянськ), припинено.

В компанії також акцентували, що показники лічильників можуть засвідчити відсутність поставок електроенергії до окупованого Криму.

— Станом на 30.08.2017 за наявною оперативною та звітною (лічильники комерційного обліку) інформацією постачання електроенергії до АР Крим не здійснюється.

 

Як повідомляло QHA, нещодавно народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що звернеться до РНБО з проханням розібратися – чому тривають поставки з України до окупованого Криму на завод «Кримський титан» ільменіту. А також – чи не поставляється на завод електроенергія з України попри припинення дії угоди на поставку. Компанія "Херсоненерго" вже також заявила, що не поставляє електроенергію на "Кримський титан", оскільки для таких поставок відсутня технічна можливість.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року Україна припинила поставки електроенергії до окупованого Криму, оскільки Росія не погодилась продовжити угоду на умовах України. Офіційному припиненню поставок передувала півторамісячна енергетична блокада, організована на Херсонщині активістами.

Довідка. Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» — вертикально інтегрована природна монополія в галузі передавання електроенергії. «Укренерго» є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі і діє як державне комерційне підприємство, засноване на державній власності. Знаходиться в сфері управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

QHA