ОДЕСА (QHA) -

В морський торговельний порт «Південний» (Одеська область), найбільший в Україні порт за обсягами перевалки вантажів, сьогодні прибуло перше судно з США з енергетичним вугіллям для компанії «Центренерго».

Вночі в перевантажувальному комплексі порту пришвартовалося судно Ocean Ambitious, повідомляє прес-служба держпідприємства МТП «Південний». На борту балкера — 62 тис. тонн енергетичного вугілля з США для державної енергогенеруючої компанії «Центренерго». Відомо, що вже розпочато розвантаження, стивідори планують завершити роботу за три доби.

— Порт виконує доручення Міністерства інфраструктури з прийому та відправлення вугілля на українські ТЕС. Упевнений, що графік робіт буде виконаний. На початку вересня ми завершили планову підготовку обладнання, адже в найближчий тиждень підприємство планує прийняти відразу 4 судна з вугіллям, загальним обсягом понад 295 тис. тонн: одне  для «Центренерго», два  для ДТЕК і одне  для ТОВ «Єврореконструкція». Досвід розвантаження балкерів з антрацитом з ПАР підтверджує нашу здатність ефективно організувати процес відправки вантажів енергетикам, для своєчасного поповнення запасу на складах ТЕС,  наголосив в.о. директора держпідприємства МТП «Південний» Віталій Жуковський.

Зазначимо, в кінці липня 2017 року одна з найбільших українських енергокомпаній «Центренерго» уклала з американською компанією XСoal Energy&Resources контракт на поставку до кінця цього року 700 тисяч тонн антрациту.

Нагадаємо, з травня 2017 року у морському торговому порту «Південний» було розвантажено понад 220 тисяч тонн енергетичного вугілля з ПАР для теплової генерації ДТЕК.

QHA