КИЇВ (QHA) -

У 2017 році Україна наростила імпорт товарів з ЄС на 23%, а імпорт з Росії — на 40% у порівнянні з показниками 2016 року.

Про це заявили у прес-службі Нацбанку.

— Найбільше за минулий рік зріс імпорт товарів з країн ЄС (на 23%) за рахунок поставок природного газу і продукції машинобудування, а також з Росії (на 40%) — за рахунок вугілля, нафтопродуктів і добрив, — йдеться у повідомленні.

Що стосується експорту товарів, то у 2017 році істотно зросли поставки української продукції до країн ЄС — на 32%. Завдяки цьому країни ЄС стали найбільшим торговим партнером України, і їхня частка у загальному експорті товарів зросла до 35,4% (у порівнянні з 31,9% у 2016 році). При цьому, незважаючи на зростання експорту до Росії, його частка у загальному обсязі експорту українських товарів скоротилася на 0,6% до 8,5%, у порівнянні з 2016 роком.

Раніше повідомлялося, що Україна, а також Албанія, Чорногорія і Норвегія приєдналися до рішення продовжити на півроку санкції Ради ЄС проти Росії. Країни зобов'язуються провадити свою політику відповідно до прийнятих щодо Росії санкцій.

QHA