КИЇВ (QHA) -

Ринок праці в Україні у першому півріччі 2017 року демонструє впевнене зростання. Лідерами з розміщення вакансій на одному з найвідвідуваніших в Україні сайтів з пошуку роботи Work.ua у першому півріччі 2017 року стали сфери виробництва і робітничі спеціальності. Про це повідомив у ході прес-конференції у Києві в четвер директор з розвитку сайту Work.ua Сергій Марченко.

За статистикою сайту, минулого року його відвідали 28 мільйонів унікальних користувачів.

Так, зростання вакансій у виробництві склав 68% відносно півріччя минулого року. Друге місце посідає сфера будівництва і архітектури із середнім показником +65%. Логістика і склади займають почесне третє місце зі зростанням пропозицій про роботу у 64%.

— Виробництво, будівництво, логістика це базові галузі. І якщо вони зростають, це стимулює суміжні сфери також рухатися вгору,  зазначив Марченко.

Категорії, які показали найменше зростання страхування (вийшло в мінус 1% за підсумками першого півріччя 2017 року). Також мало вакансій у нерухомості (4% зростання).

Дані сайту Work.ua показують, що в Україні стабілізувався попит на фахівців IT-галузі.

Айтішників досі активно шукають, але немає такого ажіотажу, як раніше. Зростання розміщення вакансій у цій сфері склало 13%, наголосив Марченко.

При цьому кількість розміщених від роботодавців вакансій на сайті у січні 2017 року зросла на 43%, у лютому — на 37%, а у березні на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Зростання вакансій говорить про те, то економіка розвивається. Їли бізнес йде вгору, роботодавці наймають співробітників. Тому можна зробити висновок, що ринок праці пішов угору, зазначив директор з розвитку.

Бажана заробітна плата, за даними сайту, в першому півріччі також росла досить динамічно. Топ найбільш високооплачуваних регіонів України традиційно очолює Київ із середньою зарплатою у 8300 грн.

ФОТО: інтернет

QHA