КИЇВ (QHA) -

У 2018 році в Україні зростуть ціни на цигарки.

Так, вартість пачки цигарок підвищиться на 4-5 грн у 2018 році. На думку виробників тютюнових виробів, відбудеться це в результаті зростання акцизів на 29,7%.

Як заявив начальник відділу по роботі з державними органами компанії "Брітіш Амерікан Тобакко Україна" Юрій Рилач, необхідно враховувати, що на зростання цін впливає не тільки зростання акцизного податку, а й вартість сировини, напівфабрикатів, електроенергії, оплати праці та інших складових, у тому числі, і девальвація національної валюти.

Директор департаменту корпоративних зв'язків "Філіп Морріс Україна" Наталя Бондаренко впевнена, що зростання цін не порадує курців.

— Але будемо оптимістичні — якби ставки визначалися в євро, а не в гривні, то зростання цін багато у чому залежало би і від валютних коливань, — повідомила вона.

Раніше QHA повідомляло, що тютюнові вироби будуть неухильно дорожчати протягом 8 років, поки не досягнуть рівня європейських цін.

Причиною цього є прийняття Верховною Радою змін до Податкового кодексу України, якими передбачається підвищення вартості акцизів на тютюнові вироби.

Зокрема, проект передбачає поступове, до 2025 року, підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизу з тютюнових виробів, а саме у 2018 році — на 11,2% і додатково на 16,7% (тобто, з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%).

QHA