КИЇВ (QHA) -

В Україні може з'явитися швидкісна колія Одеса — Київ — Львів. Про це повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури України.

30 січня глава Мінінфраструктури Володимир Омелян провів перемовини з президентом компанії Italferr (Італія) Рікардо Марія Монті, на яких обговорювалася важливість впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні.

— Це — мегапроект, реалізація якого не тільки змінить залізничний сектор, а й позитивно позначиться на економічному стані низки регіонів, значно розширить потужності існуючих сфер виробництва і запустить нові, — зазначив Омелян.

Міністр заявив, що Italferr входить до державної залізничної групи Італії, вона має більше 30 років досвіду в цьому секторі.

— Ми залучаємо Italferr до розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) євроколії сполученням Одеса — Київ — Львів. Вкрай важливо, що зміни в Україні ми починаємо за підтримки провідної європейської компанії, — підкреслив він.

QHA повідомляло, що залізниця, яка має з'єднати Київ та Одесу, може отримати колію європейського стандарту 1435 мм. Глава Міністерства інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що швидкісні залізничні колії можуть з'явитися в Україні за 5 – 10 років. Першими такими напрямками мають стати Київ — Одеса і Київ — Варшава.

QHA