БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європарламент 3 липня проголосував за надання Україні додаткових торгових преференцій. «За» проголосували 566 євродепутатів, «проти» — 96, передає «Європейська правда».

Доповідач з українського питання євродепутат Ярослав Валеса зазначив, що це рішення заохочує реформи, які впроваджуються в Україні.

— Ми досягли згоди під час тріалогу, тому що Україна розраховує на нашу підтримку. Ми повинні пам'ятати, що український уряд намагається проводити реформи на тлі наслідків нелегальної анексії Криму, а також військового конфлікту на Сході, спровокованого Росією. Надаючи нові преференції, ми хочемо підтримати продовження реформ і дати поштовх для збільшення обсягів торгівлі.

Також, згідно з домовленостями, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть збільшені, але не в тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією, сечовину з пропозицій виключили.

Встановлено такі річні квоти: для меду 2,5 тис. тонн, томатів оброблених  3 тис. тонн, пшениці  65 тис. тонн, кукурудзи  625 тис. тонн, ячменю  325 тис. тонн. Преференції будуть введені на термін до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Зазначається, що прийняте сьогодні рішення ще має бути затверджене Радою ЄС. В Україні ж розраховують на початок дії тимчасових автономних торгових преференцій Європейського Союзу для України восени.

Як повідомляло QHA, 2 червня уряд Канади виконав останню процедуру щодо ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі з Україною.

ФОТО: інтернет

QHA