КИЇВ (QHA) -

У міністерстві економічного розвитку повідомили, що Україна не встигне завершити процес створення наглядових рад у 15 найбільших державних компаніях у передбачений меморандумом з МВФ термін, тобто до кінця червня 2017 року. Про це повідомляє «УНАІН» з посиланням на прес-службу міністерства.

Відзначається, що затримка пов'язана з необхідністю вводити зміни в статути підприємств.

— Зміни в статутах стосуються необхідності прописати саму можливість створення наглядових рад за відповідною процедурою на держпідприємстві, а також визначити їх структуру з дотриманням пропорцій залежних і незалежних членів.

Мається на увазі, що зазначені незалежні члени наглядової ради — це обрані на відкритому конкурсі менеджери, у тому числі, і представники іноземних компаній.

У Мінекономрозвитку повідомили, що державні підприємства «Міжнародний аеропорт "Бориспіль"», «Укрпошта», «Укрзалізниця», «Укргідроенерго» і «Укренерго» вже почали процедуру створення наглядових рад.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, для продовження співпраці та видачі в травні нового траншу розміром $ 1,9 млрд Міжнародний валютний фонд вимагає від України виконання 11 умов, так званих «структурних маяків». Зокрема, протягом квітня Україні необхідно прийняти на законодавчому рівні концепцію пенсійної реформи і затвердити новий орган замість податкової міліції, а до кінця травня необхідно схвалити нормативи про ринок земель сільськогосподарського призначення. Створення наглядових рад на державних підприємствах, вартість активів яких перевищує 2 млрд грн, має бути завершене до кінця червня.

ФОТО: інтернет

QHA