КИЇВ (QHA) -

Державний концерн «Укроборонпром» збільшив обсяг експорту озброєнь і продукції подвійного і спеціального призначення у 2016 році на 25% у порівнянні з 2015 роком і склав 756 млн доларів. Про це повідомив заступник директора держконцерну Денис Гурак у понеділок на форумі з питань співробітництва держпідприємств ОПК з підприємствами малого і середнього бізнесу.

— Обсяг експортних збройових контрактів, укладених у 2014-2016 рр., у цілому оцінюється у $ 3,8 млрд. Обсяг збройових експортних контрактів, укладених підприємствами держконцерну в минулому році, склав $ 1,45 млрд, — зазначив він.

До складу створеного у 2010 році указом президента «Укроборонпрому» на сьогодні входять понад 130 підприємств українського ОПК, включаючи держкомпанію «Укспецекспорт» та її дочірні підприємства.

У прес-службі оборонного концерну раніше повідомляли, що через брак фінансування в неоплачувану відпустку підуть співробітники Львівського бронетанкового заводу, а українські військові в зоні АТО не отримають сучасні танки «Оплот», бронемашини «Дозор-Б» та іншу сучасну військову техніку.

— На сьогоднішній день можливості «Укроборонпрому» у кілька разів перевищують можливості державного бюджету України. Так, ми виконали державне оборонне замовлення на 100%, віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: наше держзамовлення в кілька разів менше обсягу коштів, передбачених програмою розвитку ВПК України, — йдеться в повідомленні.

У концерні відзначили, що держава здатна забезпечувати лише мінімальні потреби ВПК, без інвестицій у виробництво і технології, а також пообіцяли, що зроблять все можливе для зменшення негативних наслідків від нестачі бюджетних коштів і підтримки конкурентоспроможності української оборонної сфери.

ФОТО: Міністерство оборони України

QHA