КИЇВ (QHA) -

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планує на 26% підняти індикативну ціну вугілля у структурі оптової ринкової ціни на електроенергію у 2018 році. На основі цього розраховуються тарифи для споживачів.

Про це повідомляється на сайті регулятора в обгрунтуванні до проекту рішення «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік».

— Індикативна ціна вугілля ... становить 83,08 дол. за тонну, що на 25,8%, або на 16,4 дол. за тонну вище індикативної ціни вугілля, яка враховувалася при перегляді прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на 2017 рік, йдеться в документі.

У листопаді на європейському ринку склалася середня ціна вугілля на рівні 93 дол. за тонну, що на 11,9% більше того значення, від якого відштовхується комісія для розрахунку ОРЦ на 2018 рік. Тому НКРЕКУ прогнозує у наступному році збільшення генерації електроенергії, виробленої на ТЕС, на 9,6% — до 49,5 млрд. кВт/год.

Нагадаємо, 22 грудня ПАТ «Київенерго» на позачергових зборах акціонерів прийняла рішення заснувати оператора системи розподілу енергії ПАТ «ДТЕК Київські мережі».

Відповідне рішення ухвалили відповідно до реформ енергоринку у зв'язку з вимогами закону України «Про ринок електричної енергії», згідно з яким необхідно відокремити генерацію, передачу та постачання електроенергії шляхом створення відповідних суб'єктів господарювання до грудня 2018 року.

QHA