КИЇВ (QHA) -

6 лютого 2018 року в Україні набули чинності рішення «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземний емітентів в обіг на території України» згідно з яким кожен українець може придбати цінні папери з іноземних бірж. Про це повідомляється на сайті Національного депозитарію України (НДУ).

Тепер українці зможуть вільно продавати, дарувати або передавати у спадок цінні папери таких компаній, наприклад, як американська корпорація Microsoft.

— Нам потрібно пожвавити український ринок цінних паперів. Один із способів — забезпечити інвесторам ефективну інфраструктуру для придбання закордонних активів. Рішення про спрощення доступу іноземних цінних паперів грає у цьому процесі одну з головних ролей. У результаті, спростилася процедура входження цінних паперів на ринок. Тепер все, що необхідно зробити емітенту (юридична особа, фізична особа, держава, орган місцевого самоврядування, який від свого імені розміщує цінні папери і зобов'язується виконувати обов'язки, що випливають з умов їхнього випуску), для отримання дозволу від НКЦПФР на допуск цінних паперів іноземної компанії — заповнити стандартну форму заявки. Збір іншої інформації і введення на український фондовий ринок — здійснює НДУ. Зняті обмеження з кількості цінних паперів для їхніх власників. Для учасників ринку це хороша можливість для розширення пакету послуг, — зазначив глава правління НДУ Міндаугас Бакас.

Він зазначив, що відповідно до ухваленого рішення, спростилася процедура входу цінних паперів на ринок України. Все, що потрібно емітенту для отримання дозволу на допуск цінних паперів іноземної компанії — заповнити стандартну форму заявки.

QHA повідомляло, що у січні цього року українці продали готівкової іноземної валюти на 257,3 млн. доларів більше, ніж купили. У січні населення нашої країни продало 837,3 млн. доларів і купило 580 млн. доларів.

QHA