ХАРКІВ (QHA) -

З 1 січня 2018 року набули чинності зміни до Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", згідно із яким українське авіабудування на 7 років звільняється від податків. Про це повідомила прес-служба Харківського державного авіаційного виробничого підприємства на сторінці у Facebook.

— До 1 січня 2025 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств — суб'єктів літакобудування, визначених відповідно до норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", — йдеться у повідомленні.

Директор Департаменту фінансів Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Богдан Козлов вважає, що таке рішення буде позитивним, як для усієї галузі, так і для окремих підприємств.

— Будь-яке зниження податкового навантаження є позитивним рішенням. Зміни передбачають, що вивільнені кошти (суми податку, не сплачуються до бюджету та залишаються у розпорядженні платника податків) будуть використовуватися на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи з літакобудування, створення або переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій. Тобто, кошти будуть залишатися на підприємстві для розвитку, для поточних і капітальних ремонтів, для інвестицій. Друге те, що це зроблено для авіаційної галузі, яка зараз у скрутному становищі. Важливо, що ці зміни стосуються усіх суб'єктів літакобудування. Тобто, для цілої галузі це позитивно, — зазначив він.

За його словами, ХДАВП на сьогодні збиткове підприємство, але «звільнення від сплати податку на прибуток дозволить прискорити процес оновлення, переоснащення та модернізації на підприємстві, як раз те, чого вимагає авіаційна галузь України». Він упевнений, що це позитивний момент і «у довгостроковій перспективі ефект буде».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українська авіакомпанія «Авіалінії Антонова» відкрила представництво у Х'юстоні (штат Техас, США). Одним із перших замовників підприємства стала космічна корпорація Orbital ATK. АН-124-100 «Руслан» транспортував супутник Al Yah 3, який створила компанія.

Корпорація Orbital ATK вперше розробляла великий супутник.

QHA