КИЇВ (QHA) -

Міністерство енергетики та вугільної промисловості офіційно запросило в Україну комісію з Євросоюзу для оцінки ситуації з дефіцитом газу в газотранспортній системі України (газової кризи), що виник у результаті дій Росії 2–3 березня. Про це сьогодні, 9 березня, заявила заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Наталя Бойко.

— Україна офіційно звернулася до Європейського союзу з проханням, щоб незалежна комісія приїхала в Україну з метою дослідження ситуації, — зазначила вона.

Нагадаємо, 28 лютого «Нафтогаз України» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, згідно з яким «Газпром» зобов'язали виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ «Газпром» залишився винен українській компанії 2,56 млрд дол. У російській компанії не погодилися з постановою арбітражу і заявили, що оскаржать її.

1 березня «Газпром» відмовився від своїх зобов'язань з постачання у березні в Україну газу і повернув «Нафтогазу» внесену передоплату. У Кабміні з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС ввели режим економії газу протягом декількох днів.

2 березня у «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання діючих контрактів з «Нафтогазом». У свою чергу «Нафтогаз», на фоні відмови «Газпрому» поставляти в Україну у березні раніше законтрактовані обсяги газу, уклав контракт на поставку 60 млн куб м газу з польською компанією PGNiG. Контракт дійсний до кінця березня 2018 року, але може бути пролонгований.

Джерело: 5 канал

QHA