КИЇВ (QHA) -

Україна через військові дії на Донбасі увійшла до списку 16 країн, де помічені проблеми з продовольством.

Про це йдеться у доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Всесвітньої продовольчої програми (ВПП), підготовленій для Ради безпеки ООН.

Як вказується у звіті, ситуація з продовольчою безпекою у постраждалих від конфліктах країнах продовжує погіршуватися, тому зусилля з надання постраждалим допомоги з продовольством і підтримки засобами для існування залишаються вкрай важливими.

Таким чином, Україна опинилася в одному ряду з такими країнами, як Афганістан, Бурунді, Центральноафриканська Республіка, Конго, Гвінея-Бісау, Гаїті, Ірак, Ліван, Ліберія, Малі, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія.

У половині з цих країн і територій, зазначається в звіті, чверть населення або навіть більше стикається з кризою або високим рівнем загрози голоду за міжнародною шкалою продовольчої безпеки МПК.

Зокрема зазначено, що у Ємені ця проблема стосується 60% населення (17 млн людей), у Південному Судані  45% (4,8 млн людей), Сирії — 33% (6,5 млн людей), Лівані зодо сирійських переселенців  33% (1,9 млн людей), Центральноафриканській Республіці  30% (1,1 млн людей), Україні (схід країни)  26% (1,2 млн людей), Афганістані  25% (7,6 млн людей), Сомалі  25% (3,1 млн людей).

Нагадаємо, Служба безпеки України від 18 лютого оприлюднила архівні документи КДБ СРСР про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні.

Документи були опубліковані на офіційному сайті СБУ до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який першим назвав цю трагедію геноцидом українського народу.

QHA