КИЇВ (QHA) -

Індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації вийшов з негативної площині.

Показник цього року помітно зріс і склав 3,15 бали за 5-бальною шкалою. Минулого року індекс склав 2,88 і 2,85 бали — у червні і грудні відповідно. Останній раз позначка індексу перетинала кордон у 3 бали лише в кінці 2011 року.

Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед керівників 142 найбільших міжнародних та українських компаній. Результати опитування показали, що негативні настрої бізнесменів не зникли, але стали слабшими.

Серед позитивних змін респонденти виділяють відкритість державних даних, поступову дерегуляцію, помітний розвиток електронних сервісів, спрощення процедури отримання дозвільних документів на будівництво, мораторій на перевірки, ослаблення валютного контролю, введення інституту приватних виконавців, прийняття закону про squeeze-out тощо, сказано у повідомленні.

Бізнес назвав три незмінні проблеми, що потребують уваги з боку влади: боротьба з корупцією, судова реформа і земельна реформа.

Також деякі учасники дослідження серед негативних чинників відзначили повільний темп реформ, високі ставки кредитування бізнесу, конфлікт на Сході країни, бюрократію, контрабанду і тіньову економіку.

ФОТО: інтернет

QHA