КИЇВ (QHA) -

З 1 лютого Україна стала повноправним членом у Регіональній конвенції з пан-євро-середземноморських преференційних правил визначення походження (Пан-Євро-Мед). Про це повідомила торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що частина українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед складає 58,9%, з яких 40,3% — до країн ЄС.

Країни-учасниці Конвенції можуть використовувати матеріали і сировину одна одної без втрати преференційного статусу походження.

— Це також нові можливості для участі українського бізнесу в регіональних ланцюжках доданої вартості. Наступний крок — імплементація Конвенції. Це диверсифікує наш експорт як з точки зору географії, так і з точки зору кошика товарів, — збільшиться обсяг поставок на ринок ЄС, — йдеться у повідомленні.

Ця Конвенція дозволить розширити присутність українських товарів на ринках третіх країн, з якими укладено договори про вільну торгівлю, а саме — ЄС, Чорногорія, Молдова і Македонія.

Нагадаємо, за підсумками 10 місяців 2017 року експорт товарів з України збільшився на 6,7 млрд. доларів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 35,2 млрд. доларів. Найбільше зріс експорт продукції агро-промислового комплексу і харчової промисловості. ЄС — найбільший торговий партнер України. Основними торговими партнерами країни також залишаються Китай, Туреччина і США.

QHA