ВАШИНГТОН (QHA) -

Україна за підсумками 2017 року посіла останнє, 44 місце у Європі і 150-те — серед 180 країн світу в рейтингу економічної свободи від американського аналітичного центру Heritage Foundation.

В аналітичному центрі побачили прогрес в Україні — наша країна піднялася на 16 позицій у порівнянні з 2016 роком.

Україна отримала 51,9 балів, потрапивши до групи країн "в основному невільних". При цьому її загальний бал підвищився на 3,8 пунктів.

Україні вдалося поліпшити ситуацію в сфері інвестування, у той же час вона займає найнижче місце серед 44 країн Європи, а її середній бал нижче середніх світових та регіональних.

Експерти відзначили, що Україна, економіка якої серйозно похитнулася у результаті подій останніх років — окупації Криму і війни на Донбасі — досягла значного прогресу в реформуванні, стала більш демократичною і прозорою. Однак країні необхідні подальша боротьба з корупцією, розвиток ринків капіталу, приватизація, вдосконалення законодавства

Автори рейтингу також заявляють про корумповану судову систему в Україні і проблеми у податковій сфері.

Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) підтвердило довгостроковий суверенний рейтинг України в іноземній і національній валютах на рівні "B -".

Короткостроковий кредитний рейтинг також залишився без змін — на рівні "B". Прогноз з обох рейтингів "стабільний". Аналітики S&P очікують, що Київ проведе "фіскальні, фінансові та економічні реформи", необхідні для отримання нових траншів від Міжнародного валютного фонду.

QHA