ВАШИНГТОН (QHA) -

Інформацію про скорочення фінансової допомоги США Україні на 68,8% необхідно розглядати з урахуванням кредитних гарантій, які 2018 року вже не будуть потрібні у зв'язку із очікуванням зростання української економіки, повідомляє посольство України у США.

Відомство зазначило, що 2016 року США надали Україні кредитні гарантії у розмірі $ 1 млрд, що потребувало з американського бюджету $ 300 млн. 2018 року завдяки фінансовій стабілізації та очікуванню зростання економіки України сторони не передбачають фінансової допомоги у формі кредитних гарантій.

— З огляду на сказане, фактичне зменшення американської допомоги Україні 2018 року складе близько 30%, що дозволяє продовжити реалізацію більшості наявних програм допомоги нашій країні, йдеться у заяві.

Крім того, представники посольства зазначили, що фінансування програм в Україні становитиме майже 50% від усіх коштів, передбачених на програми допомоги США для країн Європи та Євразії.

Нагадаємо, як повідомляли американські ЗМІ, Трамп може скоротити фінансову допомогу Україні, спрямовану на заохочення політичних та економічних реформ, на 68,8%. Проект передбачає скорочення фінансування до $ 177 млн ​​від раніше запланованих майже $ 571 млн.

При цьому зекономлені кошти планується перенаправити у сферу національної безпеки США.

ФОТО: інтернет

QHA