КИЇВ (QHA) -

Україна може стати основним локомотивом надання продовольства не лише у своєму регіоні, але й в усьому світі, якщо реалізує земельну реформу.

Як передає кореспондент QHA, такий прогноз висловив президент Групи директорів Світового банку Джим Йонг Кім сьогодні на брифінгу за підсумками свого візиту до України.

За його словами, наразі Україна не є гравцем на глобальному ринку постачання продукції та забезпечення продовольчої безпеки, попри те, що в України є всі природні підстави для цього, зокрема тут знаходиться третина світового запасу чорнозему. Але змінити цю ситуацію може реалізація земельної реформи, створення відкритого ринку землі.

— Україна може бути основним локомотивом надання продовольства не лише в цьому регіоні, але й в усьому світі. В Україні знаходиться третина чорнозему всього світу. Я виріс в США в тій частині, де багато чорнозему, і я знаю, що це означає, — повідомив Кім.

Під час свого візиту Кім обговорював з урядовцями важливість розблокування потенціалу України у сфері агробізнесу на основі земельної реформи на користь усіх власників земельних ділянок. На думку Світового банку, ліквідація обмежень на продаж сільськогосподарських земель та розширення доступу до кредитування допомогли б фермерам розвивати свій бізнес, залучати інвестиції, збільшувати експорт харчової продукції, що відігравало б важливу роль у гарантуванні глобальної харчової безпеки.

— Україна може суттєво поліпшити життя громадян шляхом реалізації земельної реформи. Така реформа є ключем для вивільнення економічного потенціалу і збільшення зростання економіки на 1,5% щорічно.

За його словами, Світовий банк проводив земельні реформи в різних країнах, тож має можливість допомогти Україні на основі набутого практичного досвіду. Кім наголосив, що власники земельних ділянок, навіть найдрібніші, практично одразу відчують на собі позитиви від відкриття ринку, оскільки це збільшить вартість їхніх земельних паїв.

— Щодо стоворення ринку земель, то я знаю, що в Україні є різні думки. Я приїхав сюди, щоб підтримати земельну реформу, щоб захистити в першу чергу дрібних власників. СБ має великий досвід у впровадженні земельної реформи в інших країнах, і ми можемо поділитися ним.

Президент Групи директорів Світового банку зауважив, що наразі у світі дуже багато вільних грошей, які можуть надійти в Україну у вигляді інвестицій у разі, якщо країна завершить ключові розпочаті реформи. В першу чергу Кім наголосив на важливості завершення земельної реформи та створенні антикорупційного суду.

— Процвітання України залежатиме від того, скільки інвесторів прийде в країну.  Наразі 42 трильйони доларів у світі шукають, куди інвестуватися. Україні треба, щоб були залучені інвестори, щоб економіка зростала. Водночас інвестори чекають, коли будуть зроблені ці остаточні кроки у реформах. Земельна реформа і створення антикорупційного суду — це два основні кроки для завершення реформ.

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен під час брифінгу наголосила, що Україна за ці три роки зробила більше реформ, ніж за останні двадцять років. Починаючи з 2014 року СБ надав Україні значну підтримку у розмірі 5,5 млрд доларів, зокрема торік СБ надав 1,5 млрд доларів. І якщо реформи триватимуть і надалі, то Банк планує суттєво збільшити інвестиції, зокрема в агробізнес.

— Ми сказали українському уряду якщо земельна реформа рухатиметься далі, ми готові підготувати значні інвестиції до сільськогосподарського сектору та системи зрошення, — наголосила Кахконен.

Кахконен також повідомила, що Світовий банк готує для України нову гарантію, яка підтримуватиме реформи, що плануються до найближчої реалізації. Україна може стати «продовольчим локомотивом» для всього світу СБ

Як повідомляло QHA, на початку жовтня Світовий банк покращив прогноз інфляції в Україні у поточному році до 10% проти попереднього прогнозу у 10,2% та залишив незмінним прогноз щодо зростання ВВП на рівні 2%.

QHA