КИЇВ (QHA) -

Наразі Україна володіє достатніми запасами газу і тому може повністю відмовитися від його імпорту. Про це заявив керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

За його словами, світові гіганти з видобутку енергоресурсів, такі як British Petroleum, Shell, намагалися зайти на український ринок, але безуспішно.

— Де вони зараз? І це — ганьба, тому що в України достатньо газу для того, щоб не імпортувати його і повністю покривати свої потреби у паливі. І якби Україна захотіла, то могла б стати експортером газу. Але для цього потрібно робити правильні кроки в напрямку формування ринку і його регулювання, — заявив представник ЄБРР.

Маліж упевнений, що потрібно створювати умови для виходу інвесторів на цей ринок, адже вони можуть надати Україні технології, якими наша країна не володіє.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна готова відновити закупівлі природного газу у Росії за умови його дешевизни і прозорості укладення контрактів.

Джерело: РБК-Україна

QHA