КИЇВ (QHA) -

Угода про вільну торгівлю з Канадою — це лише можливість, а не гарантія створення робочих місць і збільшення українського експорту, адже сальдо торгового балансу України з Канадою стабільно негативне. Про це розповів голова парламентського комітету Віктор Галасюк, запропонувавши рецепт вирішення проблеми.

Ратифікували у парламенті Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Важливий і символічний крок. Ця угода вигідна Україні, оскільки дає шанс нашим виробникам. Але без власної промислової політики вона не принесе жодної користі Україні та українцям! Нам не потрібен символізм без змісту!  заявив нардеп від РПЛ.

Так, за словами нардепа, Україна експортує в Канаду в рази менше, ніж ввозить звідти — показник торгового балансу стабільно дефіцитний.

Це не «лікується» угодою про вільну торгівлю. Це «лікується» системною держпідтримкою несировинного експорту через експортно-кредитне агентство, потужними інвестиційними стимулами для нових виробництв через індустріальні парки, довгими дешевими кредитами через банк відновлення і розвитку, збереженням мораторію на експорт лісу-кругляка, відмовою від підвищення вартості підключення до електромереж з боку НКРЕКП. У цьому плані Україні точно є чому повчитися у Канади, переконаний Галасюк.

Разом з тим, угода про вільну торгівлю з Канадою надзвичайно повчальна для України.

— Ця угода дозволяє Канаді робити винятки з режиму вільної торгівлі для експорту деревини всіх видів. Тобто Канада може законно обмежувати експорт лісу-кругляка. І вона це вже зробила. Ще 1906 року  111 років тому, пояснив нардеп.

За його словами, Канада не самотня у своєму прагненні зберегти свою природу і промисловість. Як відомо, заборона або істотні обмеження на експорт лісу-кругляка діють більш ніж у 30 державах світу. Зокрема у США (з 1926 р.), Бразилії (з 1969 р.), Малайзії (з 1972 р.), Індонезії (з 1985 р.), В'єтнамі (з 1992 р.), Новій Зеландії (з 1993 р.) та інших країнах.

— А Україну хочуть змусити «добровільно», за «рятівні» зарубіжні кредити, залишитися сировинним донором для розвинених країн. Вже стали глобальним донором талантів, робочих рук, сировини... Чого ще? — ставить риторичне питання парламентар, процитувавши відомого економіста Еріка Райнерта: «Не робіть так, як вони кажуть, робіть так, як вони самі робили».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Україна вирішила скасувати заборону на експорт необробленої деревини (ліс-кругляк) 24 листопада 2016 року за підсумками саміту Україна-ЄС. Принаймні представники ЄС заявили, що Петро Порошенко погодився на це в обмін на надання фінансової допомоги від Євросоюзу у розмірі 600 млн євро.

Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль різко розкритикував рішення про скасування заборони на експорт лісу-кругляка. За його словами, це призведе до масової вирубки українських лісів.

ФОТО: інтернет

QHA