СТАМБУЛ (QHA) -

На запрошення Великих Національних Зборів Туреччини (парламенту) з 4 по 6 липня у Стамбулі проходить 49-а Генеральна асамблея Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), повідомляє прес-служба організації.

На асамблеї присутні делегації з України, Туреччини, Албанії, Азербайджану, Росії, Вірменії, Болгарії, Грузії, Греції, Молдови, Румунії та Сербії.

Серед питань на порядку денному — роль парламентів у забезпеченні миру і безпеки в Чорноморському регіоні, розвитку нових і поновлюваних джерел енергії, зміцненні правової основи для економічного зростання і соціальної інтеграції, забезпеченні стійкої системи охорони здоров'я у державах-членах ОЧЕС.

Наприкінці пленарного засідання у Стамбулі головування в ПАЧЕС на наступні шість місяців буде офіційно передане Верховній Раді України. Наступна Генеральна асамблея відбудеться  Києві 28-30 листопада 2017 року.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, у період головування України в ОЧЕС з 1 липня по 1 грудня 2017 року ключовим питанням буде розвиток економічного співробітництва в умовах кризи безпеки у Чорноморському регіоні.

Нагадаємо, ОЧЕС (Організація чорноморського економічного співробітництва) — міжурядова організація, що об'єднує 12 держав Причорномор'я і Південних Балкан, створена для розвитку співпраці, миру, стабільності та процвітання країн у басейні Чорного моря.

ФОТО: інтернет

QHA