КИЇВ (QHA) -

Імпорт вугілля з території ОРДЛО до Польщі має відбуватися відповідно до українських законів.

Про це заявили у посольстві Польщі в Україні.

— Після останніх публікацій про імпорт антрациту зі сходу України МЗС Республіки Польща, в першу чергу, відзначає, що Польща незмінно стоїть на позиціях поваги територіальної цілісності України і не визнає сепаратистських "народних республік" у Донецькій і Луганській областях. Кожен вид діяльності, співробітництва з особами і суб'єктами на названих територіях повинен відбуватися за згодою української держави, тому будь-які форми співробітництва польських суб'єктів господарювання, у тому числі імпорт товарів, що походять з території, яку контролюють сепаратисти, повинен відбуватися згідно з українським законодавством, — йдеться в заяві.

У посольстві також відзначають, що Польща багато разів доводила своє союзницьке ставлення до України, висловлюючи загальну підтримку нашій державі в Європейському Союзі.

У диппредставництві відзначили, що Польща багаторазово підтримувала накладення санкцій на Росію, яка анексувала частину території України.

— Одночасно зі свого боку ми серйозно сприймаємо всі повідомлення про нелегальну торгівлю товарами, що відбуваються з територій, які тимчасово які не контролюються українською владою, — відзначаються в повідомленні.

Як писало QHA, вугілля антрацит з ОРДЛО напівлегально потрапляє до Польщі, а прибуток від цього отримує один із керівників терористів, лідер терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницький.

Нагадаємо, раніше, 4 жовтня, у Варшаві міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик висловив надію, що польська влада відреагує на цю ситуацію, оскільки поставки вугілля з ОРДЛО виглядають "не по-партнерськи" відносно України. Згідно з даними, загальна чисельність поставленого до Польщі донбаського вугілля склала 94 тонни.

Джерело: Укрінформ

QHA