МОСКВА (QHA) -

Експерти прогнозують рекордний спад споживчої активності в окупованому Росією Криму.

Про це йдеться в індексі споживчих настроїв, які підготував Фінансовий університет при уряді РФ.

Значення «короткого» індексу Фінансового університету, що відображає динаміку споживчої активності й реальної заробітної плати на найближчі місяць-два, у грудні склало 1,5 пункти, що трохи менше, ніж у листопаді.

— Це свідчить про деяке зниження споживчої активності і уповільненні економіки, проте, незважаючи на гальмування, у найближчі місяці реальна заробітна плата в Росії буде зростати, — йдеться у повідомленні.

Значення «довгого» індексу Фінансового університету, що відображає рівень споживчої активності і перспективи зміни реальної заробітної плати протягом найближчого року, склало 11,6 пунктів.

Експерти прогнозують найбільші значення приросту реальних зарплат і споживчої активності у Хабаровському краї, Краснодарському краї, Ленінградській області, Якутії, Приморському краї. Помітний спад у споживчій активності і в реальних зарплатах у найближчі місяці очікується у Севастополі, Криму, Ростовській області, Комі і Чечні.

Наприклад, у Севастополі «короткий» індекс Фінансового університету в грудні уже склав мінус 6,9, в Криму — мінус 6,7. Це найбільше скорочення в Росії: у тій же Чечні даний показник — мінус 1,7. А в більшості регіонів РФ — від плюс 0,1 до плюс 4,6. Всього скорочення споживчої активності і реальних зарплат очікується ву 10-13 регіонах з населенням понад 500 тис. чоловік.

QHA повідомляло, що російська окупаційна влада схвалила законопроект про виставлення ділянок надр нерозподіленого фонду на шельфі Азовського і Чорного морів у районі тимчасово окупованого Криму на аукціон. Глава Мінприроди РФ Сергій Донський заявив, що ці ділянки будуть відноситися до ділянок надр федерального значення.

QHA