АСТАНА (QHA) -

За повідомленням кореспондента QHA, в п'ятницю, 9 червня у медіа-центрі Expo-2017 сотні журналістів, які представляють різні держави світу, матимуть можливість переглянути онлайн-церемонію відкриття «Astana EXPO-2017» за участю глав держав.

Очікується, що виставку зможуть відвідати понад 5 млн осіб. Планується, що 85% від загальної кількості відвідувачів складуть казахстанці, а 15% — громадяни іноземних держав, які приїдуть з СНД і Китаю. Значна кількість туристів також очікується з Європи, Туреччини та США.

За повідомленнями організаторів, у виставці візьмуть участь представники 115 держав, серед яких Китай, Туреччина, Німеччина, Великобританія, Франція, Японія, Південна Корея, Індія, В'єтнам, Вірменія, Пакистан, Азербайджан, Ангола, Білорусь, Сенегал, Грузія, Куба, Туркменістан , Сент-Кітс, Невіс, Лібері, Румунія, Монако, ПАР, Бразилія та інші.

Серед міжнародних організацій — ЮНЕСКО, МАГАТЕ, Всесвітній банк, ПРООН, ЕСКАТО, Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

Основна тема міжнародної спеціалізованої виставки EXPO-2017 — Енергія майбутнього. Вона висловлює стурбованість міжнародної спільноти проблемою енергоспоживання, яка має все більший вплив на нашу планету.

Актуальність вирішення цієї проблеми для сучасної України важко переоцінити. Тому зрозуміло те нетерпіння, з яким українці очікують відкриття національного стенду. Україна шукає тут інвестиції для своїх проектів альтернативної енергетики в особі ділових партнерів з Казахстану, Індії та Пакистану.

Масштаби виставки вражають, площа виставкового комплексу «Astana EXPO-2017» близько 174 гектарів, на яких побудовано 36 об'єктів. Організатори попередили, що інноваційні технології у сфері виробництва і зберігання енергії, які представлять вчені Казахстану, здійснять революцію у світі альтернативної енергетики. А можливо, стануть сенсацією для світових ЗМІ.

Торгово-промислова палата України у рамках Всесвітньої виставки ЕКСПО-2017 в Астані проведе двосторонній українсько-казахський бізнес-форум, який відбудеться 15 червня 2017 року в Національний день України на ЕКСПО-2017.

Йтиметься про розвиток торгових відносин України з Республікою Казахстан, інвестиційний потенціал і державну політику з відновлюваної енергетики та енергоефективності в Україні.

У форумі, з українського боку, зокрема візьмуть участь перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Підготовкою України до участі у виставці займалися Торгово-промислова палата України, Держенергоефективність та Мінекономрозвитку.

Українські проекти цього року будуть представлені під гаслом «Енергія творчих людей». Наша країна у своїх експозиціях позиціонуватиме культурні особливості, традиції, інноваційні та енергоефективні концепції вітчизняних підприємств. Павільйон, у якому буде розміщена експозиція України, називається Silk Way Plaza (Шовковий шлях).

ФОТО: Інтернет

QHA